کاهش درد ناشی از عروق واریسی پا

کاهش درد ناشی از عروق واریسی پا
یکی از مشکلاتی که عروق واریسی می‌تواند برای فرد ایجاد بکند درد در ناحیه پا است. روش‌های زیادی برای درمان عروق واریسی وجود دارد که هیچکدام نیاز به بستری یا استراحت طولانی مدت ندارد اما گاهی نیاز است که در خانه علائم و درد ناشی از واریس را کاهش دهیم.

کاهش درد ناشی از عروق واریسی پا

وریدهای واریسی که اغلب به عنوان یک مشکل زیبایی در نظر گرفته می شود، در اصل یک وضعیت پزشکی است که به آن نارسایی وریدی می گویند. به یاد داشته باشیم در صورت عدم درمان عروق واریسی این مشکل می‌تواند بسیار دردناک باشد. سعی کردیم در این مقاله روش‌های کاهش درد ناشی از عروق واریسی را برای شما شرح دهیم.

 

نارسایی وریدی چیست؟

علت نارسایی وریدی، عملکرد نادرست دریچه‌های سیاهرگی است. این دریچه‌ها نمی توانند خون را از پاها به سمت قلب برگردانند در نتیجه خون در پای فرد تجمع پیدا می‌کند.

علائم نارسایی وریدی عبارتند از:

  • احساس درد یا سنگینی در پا
  • تورم
  • پاهای بی قرار
  • تغییر رنگ

 

چگونه درد واریس را تسکین دهیم؟

اگر در رگ های واریسی خود دچار درد شدید، باید به دنبال درمان با متخصص عروق باشید. اما در اینجا چند گزینه برای کاهش ناراحتی را برای شما لیست خواهیم کرد:

  1. پاهای خود را بالا بیاورید. آنها را روی میز دراز بکشید، به دیوار تکیه دهید یا روی سه تا چهار بالش بگذارید. این کار اجازه می دهد تا خون به سمت قلب جریان یابد. حداقل 15 دقیقه در این وضعیت بمانید. تورم را کاهش می‌یابد.
  2. پاهای خود را حرکت دهید و دراز کنید. اگر مجبورید تمام روز بنشینید یا بایستید، هر 30 دقیقه یک بار وضعیت خود را تغییر دهید و زانوهای خود را خم کنید.
  3. هیدراته کنید. هیدراتاسیون یا نوشیدن آب به مقدار کافی باعث بهبود گردش خون خواهد شد. سعی کنید قبل از هر وعده غذایی یک لیوان آب بنوشید و غذاهایی با محتوای آب زیاد بخورید.
  4. از آب سرد استفاده کنید. پاهای خود را با آب سرد شستشو دهید. دمای سرد باعث کوچک شدن رگ‌های خونی می‌شود که تورم و احساس سنگینی را کاهش می‌دهد.

 

اما اگر هنوز درد دارید حتما به پزشک متخصص عروق مراجعه کنید. به یاد داشته باشید اگر علائم درد واریس شما پیشرفت کرد و بدتر شد، نیاز به درمان عروق واریسی دارید. ما در کلینیک فوق تخصصی واریس می‌توانیم یک برنامه درمانی بر اساس علائم شما ارائه دهیم.

مقالات مرتبط

در صورتیکه مطلب فوق مورد رضایت شما بود، آن را به اشتراک بگذارید و در افزایش میزان آگاهی جامعه سهیم باشید: