درمان عروق واریسی چقدر زمان می‌برد؟

درمان عروق واریسی چقدر زمان می‌برد؟
تقریبا مطمئن هستیم که هیچ‌کس درمان‌های دردناک، طاقت فرسا و بیش از حد طولانی را دوست ندارد. انواع مختلفی از روش‌های درمان واریس وجود دارد که کاملا سرپایی بوده و نیاز به بستری در بیمارستان ندارد و شما می‌توانید در عرض چند ساعت به محل کار خود بازگردید.

درمان عروق واریسی چقدر زمان می‌برد؟

آیا درمان واریس را به تعویق می اندازید زیرا فکر می‌کنید فرآیند درمان زمان‌بر است؟ آیا نگران این هستید که نتوانید از عهده مرخصی کاری و سایر مسئولیت های زندگی برآیید؟ اما علیرغم آنچه ممکن است فکر کنید، روند درمان عروق واریسی ساده شده است.

در واقع، بسیاری از روش ها را می توان در کمتر از یک روز انجام داد. در این مقاله به بررسی مدت زمان رگ‌های واریسی و روند بهبودی آن خواهیم پرداخت. هنگامی که متوجه شدید این روش‌ها چقدر آسان و راحت هستند، با خیال راحت برای درمان اقدام خواهید کرد!

 

حقیقتی بزرگ در مورد درمان واریس

تقریباً مطمئن هستیم که هیچ‌کس درمان‌های دردناک، طاقت فرسا و بیش از حد طولانی را دوست ندارد، بنابراین شگفت‌زده خواهید شد اگر بدانید که تمام درمان‌هایی که در کلینیک فوق تخصصی واریس ارائه می‌کنیم فوق‌العاده سریع هستند و به زمان کمی برای بهبودی نیاز دارند.

 

فلبکتومی سرپایی

فلبکتومی سرپایی یکی از کم‌تهاجمی ترین روش‌های درمانی برای از بین بردن عروق واریسی است. در طول این فرآیند، از یک سوزن کوچک برای ایجاد یک برش کوچک در نزدیکی ورید واریسی استفاده می‌شود. سپس با استفاده از یک قلاب ورید بیمار را از پوست شما بیرون می‌کشند.

این روش معمولاً بین 30 دقیقه تا یک ساعت بسته به تعداد سیاهرگ‌هایی که تحت درمان هستند، طول می‌کشد. پس از آن، ناحیه برش در یک باند پیچیده می‌شود و بیماران می‌توانند آزادانه زندگی خود را به دلخواه خود بگذرانند.

توصیه می کنیم تا دو روز از کارهای سنگین یا ورزش شدید اجتناب شود. در حالت ایده‌آل، شما فقط باید یک فلبکتومی سرپایی انجام دهید تا آخر عمر از شر رگ‌های واریسی خلاص شوید. اما برخی از افراد ممکن است به چندین دوره درمانی نیاز داشته باشند.

این امر به اندازه و تعداد رگ‌های واریسی که می خواهید درمان کنید بستگی دارد. با دانستن اینکه دوره نقاهت برای فلبکتومی سرپایی تقریباً وجود ندارد، خیالتان راحت خواهد شد، به خصوص در مقایسه با جراحی‌هایی که شما را مجبور می‌کند هفته‌ها استراحت کنید.

 

اسکلروتراپی

اسکلروتراپی یک روش درمانی سریع ورید است که برای از بین بردن وریدهای عنکبوتی استفاده می شود. این روش با سایر درمان‌های وریدی متفاوت است، زیرا از یک محلول پزشکی به نام اسکلروزانت برای فروپاشی ورید داخل بدن شما استفاده می‌کند.

این محلول باعث می شود که عروق واریسی شما به هم بچسبد و در نهایت با از بین رفتن این عروق بدن شما ورید را جذب کند. ممکن است برای از بین بردن رگهای عنکبوتی خود یکبار برای همیشه به چندین دوره اسکلروتراپی نیاز داشته باشید. این بستگی به شدت وریدهای عنکبوتی و همچنین سن و سلامت کلی شما دارد.

به طور کلی، وریدهای عنکبوتی در عرض سه تا شش هفته به اسکلروتراپی پاسخ می دهند و وریدهای بزرگتر در عرض سه تا چهار ماه پاسخ می دهند. خوشبختانه، هر جلسه اسکلروتراپی بسیار سریع است. معمولاً 10 تا 30 دقیقه طول می‌کشد، این زمان خیلی کوتاه است حتی رئیس شما متوجه نمی‌شود که شما کار را ترک کرده‌اید.

روش اسکلروتراپی نیاز به استراحت ندارد. اگرچه ممکن است در اطراف ناحیه تزریق کمی احساس درد کنید، اما به سرعت بهبود خواهید یافت.

 

ابلیشن وریدی

ابلیشن وریدی روشی برای درمان واریس و نارسایی وریدی است. در طول این عمل، یک کاتتر کوچک در ورید آسیب دیده قرار داده می شود. سپس با استفاده از فرکانس رادیویی عروق واریسی گرم خواهد شد و در نهایت ساختار دیواره سیاهرگ شما را تخریب کرده و عروق از بین خواهد رفت و در نهایت جذب بدن شما شود. ابلیشن وریدی کمتر یک عمل زیبایی است و بیشتر به منظور تسکین ناراحتی ناشی از بیماری ورید شما است.

اغلب در بیمارانی که درد یا تورم قابل توجهی از وریدهای واریسی یا نارسایی وریدی دارند استفاده می شود. هر دور از این روش فقط 45 دقیقه طول می کشد. اما مانند سایر درمان‌های ورید که در مورد آنها صحبت کردیم، بسته به شدت بیماری ورید شما، ممکن است به چندین دوره نیاز داشته باشد تا کاملاً مؤثر باشد.

 

سونوگرافی وریدی

سونوگرافی وریدی بخشی ضروری برای شناسایی هرگونه نارسایی در رگ‌های شما است. این روش قدرتمند اندازه رگ‌های شما را اندازه گیری می‌کند و حتی می تواند ترومبوز ورید عمقی را تشخیص دهد. خبر خوب برای کسانی که در مورد درمان ورید عصبی هستند این است که سونوگرافی وریدی کاملا غیر تهاجمی است. اصلا دردی ندارد و نیازی به سوزن یا برش هم نخواهد داشت و به شما اجازه می دهد که فوراً به محل کار خود بازگردید.

 

مقالات مرتبط

در صورتیکه مطلب فوق مورد رضایت شما بود، آن را به اشتراک بگذارید و در افزایش میزان آگاهی جامعه سهیم باشید: