بهترین زمان برای درمان واریس چه موقعی است؟

بهترین زمان برای درمان واریس چه موقعی است؟
هیچکس درمان های دردناک، طاقت فرسا و بیش از حد طولانی را دوست ندارد. تمام درمان‌هایی که در کلینیک فوق تخصص واریس ارائه می‌کنیم فوق‌العاده سریع هستند و به زمان کمی برای بهبودی نیاز دارند. برای جلوگیری از ایجاد وریدهای واریسی و پیشرفته شدن آنها در اولین فرصت به جراح عروق جهت ویزیت و سونوگرافی مراجعه کنید.

بهترین زمان برای درمان واریس چه موقعی است؟

آیا درمان بیماری وریدی و واریس را به تعویق می اندازید زیرا فکر می کنید درمان و بهبودی بسیار زمان بر خواهد بود؟ نگران این هستید که نتوانید مرخصی بگیرید و یا نتوانید به کارهای روزمره برسید؟

حتی در بیماریهای خطرناک، افراد احساس می‌کنند که زمان لازم برای عمل جراحی را ندارند. اما علیرغم آنچه ممکن است فکر کنید، روند درمان بیماری های وریدی و واریس تداخلی با برنامه روزمره شما ندارد. در واقع، بسیاری از روش ها را می توان در کمتر از یک روز انجام داد و بهبود یافت

در اینجا به بررسی مدت زمان درمان بیماری های وریدی و واریس و روند بهبودی خواهیم پرداخت. هنگامی که متوجه شدید این روش ها چقدر آسان و راحت هستند، در اسرع وقت تصمیم به پیگیری درمان خواهید گرفت

بهترین زمان برای درمان واریس چه موقعی است؟

هیچکس درمان های دردناک، طاقت فرسا و بیش از حد طولانی را دوست ندارد. تمام درمان‌هایی که در کلینیک فوق تخصص واریس ارائه می‌کنیم فوق‌العاده سریع هستند و به زمان کمی برای بهبودی نیاز دارند.

 

فلبکتومی سرپایی

فلبکتومی سرپایی یکی از کم تهاجمی ترین روش های درمانی برای واریس است. در طول این عمل، از یک برش کوچک در نزدیکی ورید بزرگ شده استفاده می شود. سپس از یک قلاب برای برداشتن ورید از پوست شما استفاده می شود

این روش معمولاً بین 30 دقیقه تا یک ساعت بسته به تعداد عروق واریسی که تحت درمان هستند، زمان خواهد برد. پس از آن، با استفاده از یک باند کشی ناحیه برش پوشانده می‌شوند و بیماران می‌توانند آزادانه زندگی خود را به دلخواه خود بگذرانند.

دوره نقاهت برای فلبکتومی سرپایی تقریباً وجود ندارد، و میتوانید در اسرع وقت به کار روزانه خود ادامه دهید.

 

اسکلروتراپی

اسکلروتراپی یک روش درمانی سریع بیماری های وریدی و واریس است که برای بهبود ظاهر وریدهای عنکبوتی استفاده می شود. این روش با سایر درمان‌های وریدی متفاوت است، زیرا از یک محلول پزشکی به نام اسکلروزانت برای تخریب ورید استفاده میشود

ممکن است برای از بین بردن رگهای عنکبوتی خود یکبار برای همیشه به چندین دوره اسکلروتراپی نیاز داشته باشید. این امر بستگی به شدت وریدهای عنکبوتی و همچنین سن و سلامت کلی شما دارد. به طور کلی، وریدهای عنکبوتی در عرض سه تا شش هفته به اسکلروتراپی پاسخ می دهند و وریدهای بزرگتر در عرض سه تا چهار ماه پاسخ می دهند

معمولاً هر جلسه 10 تا 30 دقیقه طول می‌کشد و بلافاصله میتوانید به فعالیت روزانه خود ادامه دهید

 

ابلیشن وریدی

ابلیشن وریدی روشی برای درمان واریس و نارسایی وریدی است. در طول عمل، یک کاتتر کوچک در ورید آسیب دیده قرار داده می شود. سپس کاتتر گرمای رادیوفرکوئنسی را منتشر می کند تا دیواره سیاهرگ تخریب شود.

ابلیشن وریدی اغلب در بیمارانی که درد یا تورم قابل توجهی در وریدهای واریسی یا نارسایی وریدی دارند استفاده می شود.

این روش حدود یکساعت طول می کشد. دوره نقاهت برای ابلیشن وریدی کمی بیشتر است زیرا کبودی و ناراحتی پس از درمان ممکن است چند روز طول بکشد.

 

سونوگرافی وریدی

سونوگرافی وریدی بخشی ضروری برای شناسایی هرگونه اختلال در عروق شما است. سونوگرافی قبل از درمان برای تشخیص نارسایی وریدی استفاده میشود. درسونوگرافی، میزان جریان خون و وجود ریفلاکس وریدی بررسی می‌شود.

این روش قدرتمند همچنین قطر وریدهای شما را اندازه گیری می‌کند و حتی می تواند ترومبوز ورید عمقی را تشخیص دهد. این روش کاملا غیر تهاجمی است. سونوگرافی روش تشخیصی بدون درد است که نیازی به سوزن یا برش ندارند و به شما اجازه می دهند که فوراً به محل کار خود بازگردید. مهمتر از همه اینکه مشخص میکند کدام روش درمان برای واریس مناسبتر است .

 

بهترین زمان برای درمان ورید واریسی :

برای جلوگیری از ایجاد وریدهای واریسی و پیشرفته شدن آنها در اولین فرصت به جراح عروق جهت ویزیت و سونوگرافی مراجعه کنید. تاخیر در درمان وریدهای واریسی شما را در معرض خطر ایجاد عوارض واریس (لخته، خونریزی، زخم) قرار میدهد.

مقالات مرتبط

در صورتیکه مطلب فوق مورد رضایت شما بود، آن را به اشتراک بگذارید و در افزایش میزان آگاهی جامعه سهیم باشید: